KURSI
A, B, BE, C, CE, D, autovadītāju kursi, PMP
A
KATEGORIJA
Motocikls (motocikla tiesības) – divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis ar blakusvāģi vai bez tā, kura motora darba tilpums ir 50 cm3 vai lielāks, un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 45 km/h.
- Apmācību var uzsākt no 22 gadu vecuma.
- Vadītāja apliecību iespējams iegūt no 24 gadu vecuma.
- Teorētiskā apmācība – 15 stundas (45 min).
- Praktiskā apmācība – ne mazāk kā 10 stundas (45 min).
A2 KATEGORIJA
A1 kategorijas motocikls bez blakusvāģa, kura motora jauda nepārsniedz 11 kW, darba tilpums ir vismaz 115 cm3, jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,1 kW/kg un maksimālais ātrums ir vismaz 90 km/h, kā arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 kilovatus.
Ja motocikls aprīkots ar elektromotoru, jaudas attiecība pret svaru ir vismaz 0,08 kW/kg.
- Apmācību var uzsākt no 16 gadu vecuma.
- Vadītāja apliecību iespējams iegūt no 16 gadu vecuma.
- Teorētiskā apmācība – 15 stundas (45 min).
- Praktiskā apmācība – ne mazāk kā 10 stundas (45 min).
AM
KATEGORIJA
AM kategorija ir mopēda jeb motorollera tiesības, kas sniedz iespēju vadīt divriteņu vai trīsriteņu mehānisko transportlīdzekli, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3 un maksimālais ātrums nepārsniedz 45 km/h.
- Apmācību var uzsākt no 14 gadu vecuma.
- Mopēds, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm', bet ceļu satiksme pieļaujamais braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/n
- Ar B kategorijas autovadītāja apliecību drīkst vadīt AM kategorijas mopēdus un motorollerus, A1 kategorijas motociklus un triciklus ka arī B1 kategorijas triciklus un kvadraciklus
B
KATEGORIJA
Vieglais transportlīdzeklis, kura pilna masa nepārsniedz 3500 kg un pasažieru vietu skaits nepārsniedz 8 vietas. Praktiskās braukšanas apmācību var sākt apgūt personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu. Eksāmenus CSDD var kārtot no 18 gadu vecuma.
- Apmācību var uzsākt no 16 gadu vecuma.
- Vadītāja apliecību iespējams iegūt no 18 gadu vecuma.
- Teorētiskā apmācība – 55 stundas (45 min).
- Praktiskā apmācība – ne mazāk kā 20 stundas (45 min).
BE
KATEGORIJA
Vieglais transportlīdzeklis ar piekabi, kura pilnā masa pārsniedz 750 kg.
- BE kategoriju var iegūt persona, kurai ir B kategorija.
- Teorētiskā apmācība – 15 stundas (45 min).
- Praktiskā apmācība – ne mazāk kā 8 stundas (45 min).
C KATEGORIJA
Mehāniskie transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg un kuri neietilpst D kategorijā, kā arī šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.
- Apmācību var uzsākt no 19 gadu vecuma.
- Vadītāja apliecību iespējams iegūt no 21 gada.
- Teorētiskā apmācība – 50 stundas (45 min).
- Praktiskā apmācība – ne mazāk kā 20 stundas (45 min).
CE
KATEGORIJA
C kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kg. Lai ar CE kategorijas sastāvu vadītājs drīkstētu pārvadāt kravas, personai jāiegūst profesionālā transportlīdzekļa vadītāja kategorija – 95. kods.
- CE kategoriju var iegūt persona, kurai ir C kategorija.
- Teorētiskā apmācība – 25 stundas (45 min).
- Praktiskā apmācība – ne mazāk kā 14 stundas (45 min).
D KATEGORIJA
Mehāniskie transportlīdzekļi pasažieru pārvadāšanai, kuru sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, pārsniedz astoņas vietas, kā arī šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kilogramus.
Apmācāmā minimālais vecums – 24 gadi.
95. kods
Saskaņā ar Direktīvu 2003/59/EK, lai paaugstinātu profesionālo vadītāju kvalifikāciju un nodalītu profesionālos vadītājus no neprofesionāliem, D1, D1E, D, DE vai C1, C1E, C, CE kategoriju transportlīdzekļu vadītājiem, kuri veic komercpārvadājumus, piecu gadu periodā jāveic regulārā apmācība. Direktīva attiecas uz ES pilsoņiem un trešo valstu pilsoņiem, kuri strādā ES dalībvalstīs reģistrētos uzņēmumos un veic komerciālos pārvadājumus.
Papildus periodiskā apmācībā 95. koda iegūšanai Jūs varēsiet dalīties pieredzē ar pasniedzēju Ē.Griģi par vadītāju darba un atpūtas laiku, kravas pārvadāšanas un nostiprināšanas kontrolēm Latvijā, Francijā, Vācijā, Šveicē un Austrijā. Vadītāju rīcību atpūtas laiku uzskaitē braukšanā ar prāmi, pirms un pēc tam, atpūtas, maiņas un braukšanas laikiem diennaktī, nedēļā un vidēji 4 mēnešos, kā arī tahogrāfu lietošanas izņēmumus.
Teorētiskā apmācība – 35 stundas (45 min).
Pirmā palīdzība
Sertifikāts par pirmās palīdzības kursu beigšanu nepieciešams visu kategoriju vadītāja apliecības iegūšanai. Pateicoties kursiem, tu uzzināsi, kā rīkoties ārkārtas situācijās un kā pareizi sniegt pirmo palīdzību sev un citiem.
Pie mums PMP teorētiskā daļa (pirmā nodarbība) notiek TIEŠSAISTĒ. Jūs pieslēdzāties ar linku, kuru nosūtam īsziņas veidā pirms nodarbības sākuma un klausāties to no jebkuras Jums ērtas vietas. Praktiskā nodarbība (otrā lekcija) notiek klātienē konkrētājā pilsētā, kur apgūstat autoskolas apmācību.
Pirmās palīdzības derīguma termiņš ir 5 gadi.
Pēc apliecības derīguma termiņa beigām autovadītājiem papildu kategorijas iegūšanai kursu programma ir jāapgūst atkārtoti.
Pietikties var aizpildot pieteikuma formu
vai zvanot pa tālruni: 29433981.